Producenci
Jak dobrać biustonosz sportowy? - sprawdzone rady ekspertów 0
Jak dobrać biustonosz sportowy? - sprawdzone rady ekspertów

Z całą pewnością można stwierdzić, że biustonosz sportowy stanowi niezwykle istotny element garderoby każdej kobiety, która prowadzi aktywny tryb życia oraz uprawia jakiś rodzaj sportu. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego rodzaju produktów, a także w jaki sposób wybrać i dopasować stanik sportowy, aby zapewniał pełen komfort użytkowania podczas nawet najbardziej wymagających treningów.

Biustonosz sportowy - jakie są rodzaje?

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane rodzaje biustonoszy sportowych. Poszczególne typy dopasowuje się przede wszystkim do konkretnych potrzeb. Wśród głównych rodzajów biustonoszy sportowych można wymienić następujące modele:


- biustonosz sportowy, które nie jest usztywniany lub ma fiszbiny - tego rodzaju modele staników sportowych idealnie sprawdzą się przede wszystkim wśród kobiet, które mają dość spory biust; z powodzeniem można je również wykorzystywać podczas uprawiania dość intensywnych sportów,
- biustonosz sportowy, który nie ma fiszbin - w takich modelach fiszbiny zostały zastąpione specjalną taśmą o elastycznym charakterze, która w doskonały sposób podtrzymuje biust,
- biustonosz sportowy typu push-up - tego rodzaju modele dodatkowo podnoszą piersi, a także w optyczny sposób je powiększają,
- biustonosz sportowy do karmienia - takie modele staników sportowych idealnie sprawdzą się w przypadku pań karmiących dziecko piersią.


Obwód biustonosza sportowego

Gdy wybieramy biusonosz sportowy warto przede wszystkim zwrócić uwagę na taki aspekt, jak jego obwód. Staniki sportowe powinny mieć ciaśniejszy obwód niż tradycyjne biustonosze, które są zakładane na co dzień. Dzięki temu w dużo lepszy sposób podtrzymują one biust, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. Jednak biustonosz sportowy nie powinien również być zbyt ciasny i musi zapewniać odpowiednie możliwości ruchu podczas uprawiania sportu. Dzięki temu nie będzie się odczuwało dyskomfortu podczas noszenia stanika w trakcie ćwiczeń.


Miseczka biustonosza sportowego

Kolejnym istotnym aspektem podczas zakupu biustonosza sportowego z całą pewnością jest jego miseczka. Dlatego powinno się w szczególny sposób zadbać o jej prawidłowy wybór. Miseczka biustonosza sportowego powinna obejmować swoim rozmiarem całą pierś. Nie może ona wypadać, czy też wylewać się z biustonosza, a zwłaszcza podczas uprawiania intensywnych rodzajów sportów. Inny model lub rozmiar biustonosza powinno się wybrać, jeśli miseczka nie przylega dobrze do piersi lub pierś nie mieści się w niej dość dobrze.

 

Biustonosz sportowy - ramiączka

Ramiączka w biustonoszu to następny element, który jest niezwykle istotny w stanikach sportowych. Ramiączka w większości staników są regulowane, a więc bez większych przeszkód można je dopasować do swoich potrzeb. Ramiączka powinny być tak ustawione, aby dobrze podtrzymywały biust na właściwej wysokości. Jednak w sprzedaży można również znaleźć staniki z ramiączkami, które nie są regulowane. W tym przypadku powinno się sprawdzić, czy będą one dobrze dopasowane do danego biustu.


Materiał biustonosza

Podczas wyboru odpowiedniego dla siebie biustonosza sportowego warto również sprawdzić materiał, z którego został stworzony ten produkt. Biustonosz sportowy jest bardzo często wykorzystywany podczas uprawiania dość intensywnych sportów. Dlatego powinien być on przede wszystkim stworzony z materiałów, które przepuszczają powietrze i dzięki temu zapewniają odpowiedni poziom wentylacji.


Rodzaj sportu

Wiele kobiet dopasowuje również biustonosze do rodzaju sportu, jaki jest przez nie uprawiany. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ jedne dziedziny sportowe są intensywniejsze niż inne. Do takich sportów, jak na przykład sztuki walki lub bieganie, idealnie sprawdzą się staniki, które są dość mocno usztywnione. Natomiast do wykonywania takich zajęć, jak joga lub pilates, z powodzeniem można używać staników o średnim poziomie usztywnienia.


Na co zwrócić uwagę?

W przypadku używania staników sportowych warto sprawdzać w sposób regularny ich stan zużycia. Jeśli dany biustonosz wykazuje oznaki zużycia to warto go wymienić na inny model. Objawy, które mogą wskazywać na taki stan rzeczy to w szczególności poluźnienie się obwodu danego biustonosza, a także gorsze podtrzymywanie biustu. Dodatkowo stanik powinno się również wymienić w przypadku zmiany wagi ciała, co obejmuje zarówno przytycie, jak i schudnięcie. Każdorazowo rozmiar biustonosza powinien być dopasowany do aktualnej sytuacji danej osoby, ponieważ wtedy będzie leżał na niej najlepiej.

 

Zobacz również:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Płatności Shoper
Sklep internetowy Shoper.pl